fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nie mamy nic do ukrycia

Steven Harman. Fot. Martin Divisek
Bloomberg
Amazon jest firmą, która podważa status quo i szuka nowych rozwiązań. Kwestionowanie zastałej rzeczywistości zawsze spotykało się z krytyką. W naszym przypadku nie jest inaczej – mówi dyrektor operacyjny Amazona w Europie Steven Harman.

Rz: Amazon działa w Polsce zaledwie od kilkunastu miesięcy i już dochodzi do zmiany szefa na nasz kraj. Dlaczego? Jaka jest pana misja?

W błyskawicznym tempie wybudowaliśmy w Polsce trzy najnowocześniejsze w naszej europejskiej sieci centra logistyki e-commerce – to była największa ekspansja do nowego kraju w historii naszej firmy. Do zarządzania tym ogromnym projektem potrzebny był człowiek do zadań specjalnych, czyli Kerry Person. Centra już sprawnie działają – mamy obecnie w Polsce znakomity lokalny zespół menedżerski, który nad nimi czuwa. Ja będę zatem głównie odpowiedzialny za to, by rozwijać nasz biznes w Polsce i zwiększać inwestycje.

Będziecie dalej zatrudniać pracowników. I tak znacznie przekroczyliście pierwotne deklaracje.

W ciągu 18 miesięcy zatrudniliśmy 4500 osób. To znacznie więcej, niż pierwotnie zakładaliśmy, a planujemy jeszcze bardziej zwiększyć zatrudnienie. W 2016 roku stworzymy 1000 dodatkowych miejsc pracy. Będą to zaró...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA