fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Czesław Małkowski: Byłem ja i reszta świata

Fotorzepa/ Krzysztof Skłodowski
- Różnica między mną a wygranym jest, na przestrzeni miast wojewódzkich w Polsce, najmniejsza. Są powody do zadowolenia - powiedział Czesław Małkowski, były prezydent Olsztyna, który po raz trzeci z rzędu przegrał w drugiej turze wyborów samorządowych z Piotrem Grzymowiczem. - Za każdym kandydatem była jakaś partia, jakieś stronnictwo, a ja byłem sam - zauważył.

Piotr Grzymowicz, zgodnie z oficjalnymi wynikami, podanymi przez Państwową Komisję Wyborczą, po raz czwarty wygrał wybory prezydenckie w Olsztynie. Po raz trzeci z rzędu w drugiej turze pokonał Czesława Małkowskiego. Jego rywala w drugiej turze, Czesława Małkowskiego, poparło 28 791 osób - 45,53 proc. głosujących.

W drugiej turze obaj kandydaci spotkali się już trzeci raz z rzędu. Zarówno pojedynek w 2010 roku jak i cztery lata później wygrał Grzymowicz.

- Trzeba dodać, że byłem ja i reszta świata. Za każdym kandydatem była jakaś partia, jakieś stronnictwo, a ja byłem sam. To nie umniejsza oczywiście sukcesu pana Grzymowicza i bardzo szczerze mu gratuluję. Nie ustawiam się w pozycji opozycjonisty, który rewanżuje się za przegraną - skomentował Małkowski w rozmowie z Radiem Olsztyn.

Prezydent miasta w latach 2001-2008 zapowiedział, że prawdopodobnie jeszcze w listopadzie ogłoszony zostanie wyrok sądu w jego sprawie.

- Co do wyroku jestem absolutnie spokojny. Szkoda, że ten proces toczy się w utajnieniu. Ja wnioskowałem o jawny proces. I gdyby toczył się jawnie nie byłoby powodu do czarnego PR - stwierdził.

- Niestety sprawa na wniosek strony oskarżycielskiej toczy się w sposób utajniony. na tej sprawie dowiedziałem się tak wiele ciekawych rzeczy, że nawet nie myślałem, że przeciwko komuś można zmontować taką niszczycielską machinę - powiedział Małkowski, który w 2015 roku usłyszał wyrok 5 lat bezwzględnego pozbawienia wolności za gwałt i usiłowanie gwałtu, ale kilkanaście miesięcy później Sąd Okręgowy w Elblągu uchylił wyrok sądu pierwszej instancji i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia.

Źródło: rp.pl/ Radio Olsztyn
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA