fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Joanna Schmidt nie będzie kandydować w Poznaniu

tv.rp.pl
- Podjęłam decyzję, aby nie startować w tym roku w wyborach prezydenckich - powiedziała w TVN24 Joanna Schmidt, do niedawna polityk Nowoczesnej, obecnie posłanka niezależna. Skomentowała w ten sposób spekulacje dotyczące jej ewentualnego startu w wyborach samorządowych w Poznaniu.

- Ostatnie trzy tygodnie to był czas, kiedy szacowałem swoje szanse. Przeprowadziłam wiele rozmów, wiele spotkań, zrobiłam również sondaże wewnętrzne i szanse na oceniam na mniej niż 50 procent, że wygram tę prezydenturę w tym roku - mówiła w TVN24 Schmidt.

- W związku z tym całą swoją energię polityczną, swoje pomysły chcę skumulować, skierować w kierunku polityki krajowej i tworzenia nowej inicjatywy politycznej - zapowiedziała posłanka.

Schmidt 9 maja poinformowała, że opuszcza klub polski Nowoczesnej oraz partię, której przewodniczącą jest Katarzyna Lubnauer.

"Nie mogę zgodzić się na sposób, w jaki dzisiaj traktowane są wartości Nowoczesnej i osoby, które na rzecz tych wartości pracują. Partyjniactwo nigdy nie miało być credo Nowoczesnej" - napisała w oświadczeniu.

"Rozpoczynając pracę jako poseł niezrzeszony deklaruję wsparcie dla wszelkich działań, dzięki którym Polska stanie się krajem w pełni demokratycznym i nowoczesnym, państwem ludzi aktywnych, przedsiębiorczych i społecznie wrażliwych" - zapowiedziała posłanka.

Schmidt w wyborach w 2015 roku startowała z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej w okręgu poznańskim. Zebrała 35202 głosy, najwięcej ze wszystkich kandydatów w okręgu.

Źródło: rp.pl/ TVN24, 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA