fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory samorządowe

Jaros: Będę kandydował bez względu na wyborcze koalicje

Facebook
"Jestem i będę kandydatem na Prezydenta Wrocławia bez względu na polityczne rozmowy i wyborcze koalicje" - to fragment nowego oświadczenia kandydata Nowoczesnej na prezydenta Wrocławia, Michała Jarosa.

Tekst został we wtorek opublikowany na oficjalnym profilu na Facebooku kandydata. "Najważniejsze są dla mnie codzienne problemy wrocławian i to na nich się koncentruję. Życie mieszkańców Wrocławia nie zmieni polityka, lecz mogą ją zmienić konkretne rozwiązania" - czytamy w oświadczeniu, do którego został dołączony klip wideo z podobnym przesłaniem dotyczący min. miejsc pracy, bezpieczeństwa i korków. 

We Wrocławiu od dawna spekuluje się, że Nowoczesna może wycofać poparcie dla Jarosa i poprzeć Jacka Sutryka, kandydata wskazanego przez urzędującego prezydenta Rafała Dutkiewicza. Miałaby w ten sposób powstać koalicja Nowoczesnej, środowiska Dutkiewicza i lokalnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jak wcześniej informowała "Rzeczpospolita", jeśli Jaros straci poparcie Nowoczesnej, to zamierza startować samodzielnie. Oświadczenie zamieszczone przez niego we wtorek potwierdza, że takie są jego plany.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA