fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory prezydenckie 2020

Marek Sawicki: Wyborcy PSL w II turze mogą głosować na Dudę

tv.rp.pl
- W II turze o wyniku wyborów rozstrzygnie 300-500 tys. głosów. Jestem przekonany, że w II turze z Andrzejem Dudą największe szanse na wygranie ma (Władysław) Kosiniak-Kamysz - mówił w rozmowie z Zuzanną Dąbrowską poseł PSL Marian Sawicki.

Sawicki podkreślił, że w związku z tym "ważne jest, aby Kosiniak-Kamysz do tej II tury wszedł".

- Elektorat PSL jest elektoratem centroprawicowym, jeśli nie będzie miał swojego kandydata, to w 80 proc. (w II turze - red.) elektorat PSL zagłosuje na Andrzeja Dudę - ostrzegł Sawicki. Jego zdaniem wyborcy PSL w większości nie poprą kandydatur Małgorzaty Kidawy-Błońskiej bądź Jacka Jaśkowiaka (rywalizują o prezydencką nominację w prawyborach organizowanych przez PO).

Sawicki stwierdził też, że - w jego opinii - faworytem Grzegorza Schetyny w prawyborach organizowanych przez PO "nie jest Kidawa-Błońska". - Chyba, że chodzi tylko o wewnętrzną grę - dodał wskazując, że gra ta miałaby polegać na opóźnianiu wyboru przewodniczącego Platformy.

Pytany o kandydaturę Szymona Hołowni Sawicki stwierdził, że jest on "kandydatem TVN-u". - Niewykluczone, że wystartuje z Radia Maryja Anna Sobecka, może być ciekawy skład kandydatów medialnych - dodał.

Oceniając wystąpienie Hołowni w czasie którego przedstawił on swoją kandydaturę, Sawicki stwierdził, iż "powiedział (on) dla każdego coś miłego". - Jest pytanie, kto będzie w sztabie, jaki sztab będzie. Ktoś pana Szymona będzie musiał wesprzeć, nie ma czegoś takiego jak kandydaci zupełnie niezależni - mówił.

- Wyborcy muszą wiedzieć kto za nim stoi, skąd będą pochodziły środki na kampanię - dodał Sawicki.

Posłuchaj całej rozmowy:

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA