fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Adrian Zandberg: Nie będziemy wracać do przeszłości

Fotorzepa / Magdalena Pernet
- Wielu ludzi dziś patrzy z nadzieją i ciekawością na lewicę. Polska nie jest skazana na rządy prawicowych fanatyków. Możemy odsunąć ich od władzy. Chcemy ich odsunąć od władzy. Nie będziemy wracać do przeszłości, gdzie kilometry autostrad były ważniejsze niż ludzi. Do zwijania państwa na prowincji i śmieciówek. To było i nie warto do tego wracać - mówił na konwencji Lewicy w Warszawie jeden z liderów partii Razem Adrian Zandberg.

- Ta nowa demokratyczna Polska, Polska naszych marzeń musi zadbać o zwykłych ludzi. Taką Polskę zbuduje Lewica. Dobrobyt bierze się z pracy. Lewica zadba o tych, którzy ciężko pracują. Każdy kto pracuje, musi czuć się bezpiecznie - podkreślał.

Zandberg zapowiedział później szereg postulatów społecznych i gospodarczych - Podniesiemy płacę minimalną do 2700 zł. Wprowadzimy mechanizm, który zagwarantuje że niższe płace będą rosnąć szybciej. Nie zawiedziemy nauczycieli i nauczycielek, budżetówki, nie zawiedziemy pracowników administracji publicznej. Skończymy z śmieciówkami pracowników administracji publicznej. Zainwestujemy w pracowników i w przyszłość. Pokażemy, że porządne pensje i nowoczesna gospodarka do siebie pasują. Nasza przyszłość to nauka i nowe technologie. Będziemy przeznaczali 2 proc. PKB na badania i rozwój - mówił. 

Zandberg podkreślał też znaczenie zmian w ochronie zdrowia. - Podniesiemy nakłady na publiczną służbę zdrowia do 7 proc. PKB. To są te pieniądze których brakuje. Zdrowie to nie tylko kwestia kolejek. Zmienimy system refundacji. I wprowadzimy zasadę, zgodnie z którą pacjent wykupuje na receptę wykupuje za 5 zł - powiedział. - Lewicowy rząd nie stchórzy w sprawie mieszkań. Powołamy publicznego dewelopera. Przez 10 lat wybudujemy milion mieszkań. Przyjmiemy ustawę, która raz na zawsze zakończy sprawę reprywatyzacji. O sprawach polskich będzie decydował polski parlament, a nie ambasada USA - dodał. 

Czytaj także: Czarzasty do Ziobry: Czy jest pan świństwogenny?
                          Biedroń: Nie ma tęczowej zarazy, jest zaraza nienawiści

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA