fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2019

Biedroń: Zjednoczona lewica może odsunąć PiS od władzy

tv.rp.pl
- Poprowadzę Wiosnę do zwycięstwa, tak jak zrobiłem to w Parlamencie Europejskim - zapowiedział Robert Biedroń.

- Podjęliśmy jednogłośną decyzję o formule startu - idziemy jako Koalicja Obywatelska, nie koalicja partii, ale obywateli, ludzi aktywnych, samorządowców - ogłosił w czwartek Grzegorz Schetyna.

Do koalicji z PO nie wstąpią PSL i SLD. Włodzimierz Czarzasty po tej deklaracji ze strony Schetyny powiedział, że będzie budował blok lewicowy z liderem Wiosny Robertem Biedroniem oraz jednym z liderów Razem Adrianem Zandbergiem.

- Dzisiaj sondaże pokazują, że jeżeli lewica się zjednoczy, to jest szansa nie tylko, aby odsunąć PiS od władzy, ale także wprowadzić nowe elementy. Ja bym chciał, żebyśmy w końcu zamiast o personaliach zaczęli rozmawiać o programach - powiedział w TVN24 Robert Biedroń.

- Będziemy walczyli o te wszystkie ważne sprawy, chciałbym, żeby to pole na lewicy było zagospodarowane w mądry sposób - dodał.

- Platforma Obywatelska wybrała inną koncepcję. W sumie się z tego cieszę. Bałem się, że na koniec dnia będziemy zmuszeni do udawania, że niczym się nie różnimy. Przecież się różnimy - powiedział lider Wiosny.

Biedroń komentował również porażką Beaty Szydło w głosowaniu na stanowisko szefowej komisji zatrudnienia i spraw społecznych w Parlamencie Europejskim.

- Cieszę się, że Beata Szydło zobaczyła, że w Unii Europejskiej trzeba szanować praworządność - powiedział. - To Wiosna doprowadziła do tego, że Prawo i Sprawiedliwość jest dzisiaj, na szczęście w Unii Europejskiej marginalizowane - dodał.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA