fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Rafał Trzaskowski zdecydował: Warszawa wpuszcza motocykle na buspasy

Fotorzepa, Radek Pasterski
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował na Twitterze, że od kwietnia bieżącego roku motocykliści będą mogli poruszać się buspasami.

„Po 2 sezonach testów czas na ostateczną decyzję: w Warszawie motocykliści będą mogli jeździć po buspasach! Pilotaż tego rozwiązania przyniósł pozytywne wyniki, dlatego z przyjemnością wdrożymy je na stałe. Zmiany w organizacji ruchu i oznakowaniu będą wprowadzane już od kwietnia” - czytamy na Facebooku prezydenta Trzaskowskiego.

Motocykliści już dziewięć lat temu apelowali o to, aby mogli poruszać się buspasami. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie uznał jednak, że będą oni blokować autobusy miejskie i zakwestionował tę decyzję. 

Przed dwoma laty wprowadzono jednak program pilotażowy. Projekt trwał od maja 2018 roku do października ubiegłego roku. Motocykliści mogli wówczas poruszać się po buspasie na ul. Radzymińskiej i al. Solidarności oraz po części Trasy Łazienkowskiej.

Zgodnie z decyzją prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego motocykle zostaną teraz wpuszczone na wszystkie stałe buspasy w stolicy. Dotychczas mogły się po nich poruszać jedynie autobusy komunikacji miejskiej, taksówki i Miejski Transport Osób Niepełnosprawnych.

Źródło: Twitter
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA