fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Awaria ciepłownicza w Warszawie. Trzaskowski: Sytuacja się poprawia

Po awarii wytworzyły się ogromne ilości pary wodnej
Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy / Facebook
Spółka Veolia zapewnia, że awaria sieci ciepłowniczej w Warszawie zostanie usunięta do godz. 22 - oświadczył prezydent stolicy Rafał Trzaskowski.

Przed południem Mazowiecka Straż Pożarna informowała, że rozlewisko wody miało długość ok. 600 m. W rozlewisku na drodze i gęstej mgle utknęło ok. 200 pojazdów, w tym siedem autobusów. Straż pożarna udzieliła pomocy stu osobom.

W sprawie awarii zebrał się sztab kryzysowy. - Mieliśmy do czynienia z awarią sieci ciepłowniczej firmy Veolia - powiedział po zebraniu prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Dodał, iż został poinformowany, że "służby spółki działają, żeby usunąć tę awarię no i oczywiście zbadać dokładne jej przyczyny". O ustaleniach spółka ma poinformować o godz. 15.

- Rzeczywiście, mieliśmy do czynienia ze zmianą parametrów jeżeli chodzi o dostarczanie ciepła w całej stolicy tuż po awarii. W tej chwili sytuacja już się zmienia, dlatego że spółka Veolia dostarcza ciepło z dwóch swoich instalacji, i w związku z tym sytuacja się poprawia. W tej chwili w olbrzymiej większości Warszawy powinniśmy mieć takie same dostawy ciepła, ewentualnie tylko część Warszawy, zwłaszcza ta, która jest bardzo blisko tej awarii, może mieć przejściowe problemy, ale spółka zapewnia, że ta awaria powinna zostać w ciągu 10 godzin od jej zaistnienia usunięta - mówił prezydent.

- Podkreślam, że spółka jest prywatna, w 2011 r. doszło do prywatyzacji - zaznaczył.

Trzaskowski poinformował, że w szpitalu przebywają dwie osoby poparzone w wyniku awarii. - Rzeczywiście w tym miejscu mieliśmy do czynienia z wyciekiem gorącej wody. Jedna z tych osób była w kotłowni i uległa poparzeniu - powiedział.

- Po dziesięciu godzinach (od wystąpienia - red.) awaria nie powinna mieć dalszego wpływu na funkcjonowanie miasta, ale monitorujemy sytuację - oświadczył. - Jesteśmy w kontakcie ze strażą pożarną, policją i służbami wojewody - zapewnił.

- Miejmy nadzieję, że - tak jak mnie zapewnia Veolia - awaria zostanie usunięta do godz. 22 - stwierdził Trzaskowski. - Wszystkie koszty, zarówno ewentualnie spowodowana tą awarią, jak również koszty usunięcia jej przyczyn, spoczywają na spółce - podkreślił.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA