fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Pod dnem Wisły będzie dodatkowy tunel przesyłający ścieki

Fotorzepa/ Robert Gardziński
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapowiedział na konferencji prasowej, że pod dnem Wisły zostanie wybudowany zostanie dodatkowy rurociąg do przesyłu ścieków.

– Podjąłem decyzję, że zostanie wybudowana dodatkowa nitka pod dnem Wisły - zapowiedział we wtorek Trzaskowski, informując, że miasto rozważało także opcje alternatywna po awarii kolektora oczyszczalni Czajka. Jedną z nich było położenie tymczasowego rurociągu na Moście Marii Curie-Skłodowskiej.

Prezydent stolicy wyjaśnił, że nowa nitka nie będzie układana w tunelu z dotychczasowymi rurociągami, tylko zostanie ułożona pod dnem Wisły poprzez tzw. przecisk, "po to, żeby te dwa przesyły działały niezależnie". Rozwiązanie ma powstać w dwa miesiące i będzie "rozwiązaniem tymczasowym pomiędzy przełączeniem się z tego rurociągu, który biegnie po moście pontonowym, i ostateczną naprawą kolektorów".

- Ta nitka zostanie tam, ponieważ chcemy mieć pewność, że będzie dodatkowe rozwiązanie awaryjne, gdyby, nie daj Boże, w przyszłości dochodziło do jakichkolwiek problemów - argumentował Trzaskowski.

Prezydent stolicy wyjaśnił, że nadal trwają badania dotyczące awarii kolektora. - W toku wszystkich analiz – ponieważ zdjęliśmy cały ten beton z rurociągu właściwego – okazało się, że te uszkodzenia główne, które stały się przyczyną awarii, one powstały na odcinku stumetrowym tego rurociągu i w związku z tym ten odcinek zostanie wymieniony na stalową rurę, i będą mogły popłynąć te ścieki właśnie w tunelu, dzięki naprawie tego rurociągu - mówił Trzaskowski, cytowany przez warszawskie Radio Dla Ciebie.

Źródło: rp.pl/ RDC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA