fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sądzie i urzędzie

Do urzędu skarbowego będzie można się umówić na konkretną godzinę

Fotorzepa/Michał Walczak
Ministerstwo Finansów chce wdrożyć system rezerwacji wizyt w urzędach skarbowych w całej Polsce.

W czasie epidemii urzędy skarbowe są otwarte dla klientów tylko przez dwa lub trzy dni w tygodniu. Nic dziwnego, że ustawiają się przed nimi długie kolejki. Załatwienie sprawy w wyznaczone dni jest bardzo trudne.

Klienci skarżą się, że kontakt telefoniczny jest praktycznie niemożliwy, a kontakt przez e-mail bardzo wydłużony – zwrócił uwagę poseł Michał Krawczyk (KO) w interpelacji nr 9383. Zapytał, czy jest możliwość usprawnienia systemu obsługi interesantów.

Ministerstwo Finansów odpowiada, że urzędy skarbowe stosują wytyczne dotyczące zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa obowiązujące w stanie epidemii. Zwykle mogą obsługiwać jednocześnie do dziesięciu osób. W najbliższym czasie planowane jest jednak wdrożenie systemu do rezerwacji wizyty w urzędzie skarbowym, którego pierwsze testy zostały już przeprowadzone w województwach podlaskim i wielkopolskim.

Docelowo założenie systemu jest takie, by usługa została uruchomiona we wszystkich urzędach skarbowych w kraju – napisał w odpowiedzi na interpelację wiceminister finansów Piotr Dziedzic.

Resort finansów nie podaje jednak, kiedy system rezerwacji ma być uruchomiony.

Wiceminister Dziedzic zaznacza, że załatwienie wielu spraw nie wymaga wizyty w urzędzie. Administracja skarbowa zachęca do korzystania z kontaktu telefonicznego i e-mailowego oraz e-usług. Ponadto w serwisie biznes.gov.pl zamieszczone są opisy elektronicznych usług świadczonych przez urzędy skarbowe, m.in. informacje, jak złożyć wniosek oraz uzyskać zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach i należnościach celnych lub stwierdzające stan zaległości.

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA