fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Baker McKenzie doradcą PKN ORLEN w związku z wezwaniem na akcje Unipetrol a.s

123RF
Kancelaria Baker McKenzie doradza PKN Orlen w związku z wezwaniem na akcje spółki Unipetrol a.s., największego w Czechach koncernu rafineryjno-petrochemicznego. Zespołem prawników zaangażowanych w transakcje kierują Tomasz Krzyżowski i Krzysztof Haładyj, partnerzy w warszawskim biurze Baker McKenzie, oraz Aleksandr César i Libor Basl, partnerzy w praskim biurze kancelarii.

PKN ORLEN, posiadający 62,9 proc. akcji Unipetrol a.s., rozpoczął procedurę prowadzącą do ogłoszenia dobrowolnego warunkowego wezwania na akcje czeskiej spółki. Oferta dojdzie do skutku pod warunkiem osiągnięcia przez PKN ORLEN co najmniej 90-proc. udziału w akcjonariacie czeskiej spółki. Docelowo PKN ORLEN zamierza kupić wszystkie akcje Unipetrolu i wycofać spółkę z praskiej giełdy. Wartość transakcji wynosić może 4,2 miliarda złotych (ca. 1 miliard EURO).

Unipetrol a.s. jest największym w Czechach koncernem rafineryjno-petrochemicznym. W jego skład wchodzą rafinerie w Litvinowie i Kralupach, największa na lokalnym rynku sieć stacji paliwowych Benzina (400 stacji) oraz spółka Spolana, jedyny producent PCW i kaprolaktamu na tym rynku.

Kancelaria Baker McKenzie jest wiodącym globalnym doradcą prawnym w obszarze transgranicznych transakcji fuzji i przejęć, posiadającym największą na świecie praktykę M&A, liczącą ponad 1300 prawników w 77 biurach w 47 krajach na świecie. Prawnicy kancelarii są rekomendowani przez wiodące międzynarodowe rankingi prawne, takie jak Chambers Global czy Legal 500.

Dodatkowo, w 2017 roku kancelaria Baker McKenzie, po raz ósmy z rzędu została, uznana za najsilniejszą markę prawniczą na świecie według Acritas Global Elite Law Firm Brand Index. Ranking został opracowany na podstawie wywiadów przeprowadzonych z 1074 dyrektorami działów prawnych największych przedsiębiorstw międzynarodowych osiągających przychody powyżej 1 mld USD.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA