fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Greenberg Traurig doradcą prawnym Innova Capital w transakcji na rynku kosmetycznym

Kancelaria prawna Greenberg Traurig doradza funduszowi private equity Innova Capital w procesie nabycia części udziałów Bielenda Kosmetyki Naturalne od obecnych właścicieli. Innova Capital wesprze również Bielenda Kosmetyki Naturalne w zakupie marek Dermika i Soraya od Orkla Group. Transakcja wymaga zgody Prezesa UOKiK.

„Innova Capital pozostaje aktywna na rynku i podkreśla to czołową pozycję tego funduszu private equity, zarówno w Polsce jak i w regionie. Jesteśmy dumni z możliwości reprezentowania naszego Klienta w kolejnej transakcji i nasza praktyka private equity jest w pełni gotowa aby dalej wspierać Innova Capital w przyszłych projektach", powiedział Lejb Fogelman, Senior Partner warszawskiego biura Greenberg Traurig.

Transakcja prowadzona jest przez Rafała Baranowskiego (Partner), którego wspierają Filip Kijowski (Local Partner) oraz Tomasz Denko (Associate) z praktyki fuzji i przejęć. W skład ścisłego zespołu transakcyjnego wchodzą ponadto: Aleksander Janiszewski (Partner) oraz Mateusz Koronkiewicz (Senior Associate) z praktyki bankowości i finansów, a także Magdalena Życzkowska-Jóźwiak (Local Partner) oraz Małgorzata Kercz (Local Partner) z praktyki nieruchomościowej.

Innova Capital jest niezależnym doradcą private equity, działającym w Polsce od 1994 roku, inwestującym w większościowe pakiety akcji lub udziałów średniej wielkości przedsiębiorstw w Europie Środkowo-Wschodniej. Od momentu powstania do chwili obecnej Innova Capital zainwestowała niemal 1 mld euro w blisko 60 spółek zlokalizowanych w 10 krajach tego regionu.

Bielenda Kosmetyki Naturalne to jedna z czołowych i najpopularniejszych polskich marek kosmetycznych. Od 1990 roku tworzy kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Bielenda oferuje kilkaset preparatów kosmetycznych, obecnych na półkach w Polsce, Europie i czterech innych kontynentach.

Soraya to rozpoznawalna na polskim rynku marka segmentu kosmetyków popularnych, ze średniej półki cenowej. Obejmuje kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała.

Dermika to polskie kosmetyki premium do pielęgnacji twarzy uzupełnione o ofertę produktów do ciała.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA