fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria CMS doradzała P4 w wygranym sporze z UOKIK

Kancelaria CMS z sukcesem doradzała operatorowi telekomunikacyjnemu P4 w sporze sądowym z UOKIK dotyczącym wprowadzania telewizji mobilnej w latach 2008-2010.

W czwartek 31 października br. Sąd Najwyższy prawomocnie zakończył trwający prawie 8 lat spór czterech operatorów telekomunikacyjnych (Polkomtel, T-Mobile, Orange i P4), oddalając skargę kasacyjną Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Sąd najwyższy wskazał w wyroku, że Prezes UOKiK nie przedstawił dowodów na to, że operatorzy zawarli niedozwolone porozumienie. Ponadto SN potwierdził stanowisko Sądu Apelacyjnego, że działaniom operatorów nie można przypisać antykonkurencyjnego skutku, a tym bardziej antykonkurencyjnego celu. SN uznał tym samym za bezpodstawne wszystkie zarzuty Prezesa UOKIK, zarówno dotyczące naruszenia prawa materialnego, jak i procesowego.

- Wyrok ten przynosi definitywne rozstrzygnięcie prawie ośmioletniego postępowania sądowego i pokazuje, że przedsiębiorcy mogą skutecznie bronić własnych decyzji biznesowych i przyjętej strategii rynkowej. Jest także doskonałym przykładem tego, jak złożone potrafią być spory dotyczące prawa konkurencji i jak bardzo specjalistycznej wiedzy na temat danej branży potrzeba do analizy materiału dowodowego – komentuje Małgorzata Surdek, reprezentująca spółkę P4 z ramienia kancelarii CMS.

Przed Sądem Najwyższym P4 reprezentowały: Małgorzata Surdek, partner zarządzająca zespołem postępowań spornych, Małgorzata Urbańska, partner stojącą na czele praktyki prawa konkurencji CMS oraz Katarzyna Kucharczyk, radca prawny i counsel z zespołu postępowań spornych kancelarii.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA