fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria K&L Gates doradcą OT Logistics S.A. w nabyciu akcji chorwackiej spółki Luka Rijeka.

Maciej Jamka i Jakub Pitera
materiały prasowe
Prawnicy K&L Gates Jamka sp.k. doradzali OT Logistics S.A. w związku z nabyciem 11,75 proc. akcji Luka Rijeka d.d. oraz zawarciem umowy o prowadzeniu wspólnej polityki z funduszami - Allianz ZB oraz Erste. Luka Rijeka d.d. jest spółką publiczną, operatorem największego portu w Chorwacji.
Ten pakiet akcji został kupiony przez OT Logistics S.A. od Republiki Chorwacji  7 września 2017 r. w drodze transakcji pakietowej zawartej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Zagrzebiu w rezultacie zaakceptowania oferty OT Logistics S.A. złożonej w przetargu organizowanym przez chorwacki rząd.
Ponadto, 15 września 2017 r. została zawarta przez OT Logistics S.A. umowa o prowadzeniu w stosunku do Luka Rijeka d.d. wspólnej polityki z funduszami - Allianz ZB oraz Erste. Nabycie akcji Luka Rijeka d.d. finansowane jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
Po stronie K&L Gates, w zakresie prawa polskiego doradzali Maciej Jamka, partner administracyjny, oraz Jakub Pitera, counsel z warszawskiego biura K&L Gates. W zakresie prawa chorwackiego doradzał Zoran Krajinovic z kancelarii Krajinovic and Partners z Zagrzebia.
K&L Gates zatrudnia prawników w biurach na pięciu kontynentach w Ameryce Płn. i Płd., Europie, Azji, Australii i na Bliskim Wschodzie i reprezentuje liczne spółki należące do GLOBAL 500, FORTUNE 100, oraz FTSE 100, a także nowo powstałe i średniej wielkości spółki i przedsiębiorców, uczestników rynku kapitałowego oraz podmioty sektora prywatnego.  Kancelaria K&L Gates Jamka sp.k. w Warszawie od 2010 r. stanowi część globalnej kancelarii prawnej K&L Gates LLP. Warszawskie biuro liczy obecnie 62 prawników, w tym 14 partnerów.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA