fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Sukces BWHS w uzyskaniu obniżenia czynszu najmu dla klientów kancelarii na bazie tarczy antykryzysowej

Obserwujemy pierwsze zwiastuny tego, że w orzecznictwie sądowym epidemia COVID-19 i jej skutki będą postrzegane jako „nadzwyczajna zmiana stosunków”, która może prowadzić do innego niż ustalony w umowach rozkładu ciężaru obowiązków stron.

Prawnicy BWHS Wojciechowski Springer i Wspólnicy intensywnie pracowali nad wnioskami o zabezpieczenie roszczeń o zmianę wysokości czynszów najmu za biura oraz sklepy wynajmowane przez klientów kancelarii. W każdej z tych spraw, różniących się stanem faktycznym oraz argumentami, które można było podnieść na zaistnienie przesłanek mających prowadzić do obniżenia czynszu najmu, kluczowe było przede wszystkim uzyskanie zabezpieczenia roszczenia – tak, aby skutek w postaci obniżenia czynszu nastąpił natychmiast, a nawet z mocą wsteczną wobec daty złożenia wniosków.

Dziś cieszymy się z pierwszych pozytywnych rozstrzygnięć – w tym tygodniu dostaliśmy postanowienie, w którym Sąd w całości uwzględnił wniosek przygotowany przez: wspólniczkę kancelarii - adwokat Mirosławę Żytkowską-Kocik oraz adwokat Katarzynę Zawadzińską-Kanadys o zabezpieczenia roszczenia o ukształtowanie na podstawie art. 357[1] KC stosunku najmu poprzez obniżenie - na czas trwania postępowania - czynszu najmu za biuro wynajmowane przez firmę z sektora IT, której pracownicy pracują głównie zdalnie.

Z zainteresowaniem czekamy teraz na reakcję wynajmujących, licząc na to, że tego rodzaju postanowienia doprowadzą do zmiany ich często nieugiętych dotychczas stanowisk.

Źródło: informacja prasowa
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA