fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

DZP doradcą Ministerstwa Rozwoju w pierwszym w Polsce projekcie PPP

123RF
Kancelaria DZP będzie doradzała Ministerstwu Rozwoju w pierwszym w Polsce projekcie PPP dotyczącym budowy i eksploatacji linii tramwajowej.

Konsorcjum w składzie DZP, Mott MacDonald i Crido Taxand na podstawie zawartej dzisiaj umowy będzie świadczyło na rzecz Ministerstwa Rozwoju i Miasta Krakowa kompleksowe doradztwo prawne, ekonomiczno-finansowe oraz techniczne, obejmujące m.in. przygotowanie struktury prawnej pierwszego w Polsce projektu obejmującego zaprojektowanie, wybudowanie i eksploatację fragmentu linii tramwajowej przedsięwzięcia pn. „Krakowski Szybki Tramwaj – etap IV".

Doradztwo będzie obejmować m.in. przygotowanie struktury projektu (w tym analizę możliwości wykorzystania środków unijnych), a następnie wsparcie przy wyborze partnera prywatnego i zawarciu umowy PPP. Wartość nakładów inwestycyjnych tego projektu PPP przekracza 400 mln zł.

Z ramienia kancelarii DZP projekt będzie realizowany przez interdyscyplinarny zespół prowadzony przez Marcina Krakowiaka, Partnera i Szefa Praktyki Infrastruktury i Energetyki, specjalizującego się m.in. w doradztwie w zakresie PPP oraz transportu szynowego, oraz Magdalenę Zabłocką, Senior Associate w Praktyce Infrastruktury i Energetyki, specjalistę w zakresie realizacji projektów infrastrukturalnych w modelu PPP.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA