fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria CDZ doradcą SaveCartTM przy wejściu inwestora finansowego do spółki

123RF
Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto doradzała SaveCartTM, start-upowi z branży nowych technologii w marketingu, w procesie wejścia do spółki inwestora kapitałowego, który w kwietniu 2016 roku zainwestował w spółkę 1.000.000,00 PLN, obejmując w zamian pakiet 15% udziałów.

Po wejściu inwestora do spółki, Pomysłodawcy posiadają 15% udziałów, a wspólnicy założyciele pozostałą ich część.

W ramach transakcji, Kancelaria CDZ reprezentowała SaveCartTM w negocjacjach z inwestorem oraz odpowiadała za przygotowanie kompletu dokumentacji transakcyjnej.

Zespół prawników Kancelarii CDZ koordynowała radca prawny Aleksandra Szyszko-Kamińska, specjalizująca się w transakcjach M&A oraz radca prawny Eliza Szulc-Sierańska, zajmująca się obsługą korporacyjną spółek.

SaveCartTM, którym zarządza Rafał Gawłowski, jeden z Pomysłodawców, oferuje e-sklepom usługę, której celem jest między innymi zwiększanie wartości koszyka klienta i tzw. ratowanie transakcji, gdyż w ocenie branży e-commerce główną bolączką e-sklepów jest rezygnowanie przez klienta z zakupu na ostatnim etapie tego procesu.

Klientami SaveCartTM są m.in. takie e-sklepy jak: Tchibo.pl, Sarenza.pl, Mustache.pl, Chocolissimo, Coccodrillo, 5-10-15, Drogeria Natura, Duka i Kakadu.

Kancelaria CDZ specjalizuje się w transakcjach polegających na inwestycji w start-upy, zarówno ze strony inwestorów jak i dotychczasowych wspólników i pomysłodawców.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA