fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Nowy lider poznańskiego biura kancelarii CMS

Michał Andruszkiewicz
materiały prasowe
Od początku maja br. poznańskim biurem kancelarii CMS kieruje Michał Andruszkiewicz, counsel i adwokat z 12-letnim doświadczeniem zarówno w zarządzaniu zespołami prawników, jak i w rozwijaniu usług doradczych.

Zastąpił w tej roli partnera Wojciecha Koczarę, który kierował biurem w Poznaniu od jego powstania 8 lat temu. Wojciech Koczara pracujący obecnie głównie w biurze w Warszawie, będzie w dalszym ciągu doradzał klientom w zakresie transakcji nieruchomościowych.

Poznański oddział CMS działa od 2012 r., a prawnicy w Poznaniu są częścią warszawskich zespołów specjalizujących się w obsłudze klientów z sektora energetyczno-paliwowego, chemicznego oraz nieruchomościowego.

- Cieszę się, że Michał Andruszkiewicz zgodził się przejąć rolę lidera naszego poznańskiego biura. Planujemy wzmocnienie zespołu w Poznaniu, poszukujemy możliwości rozbudowy biura o nowe praktyki. Doskonała orientacja Michała w rynku poznańskim będzie w tym zadaniu przydatna. Jednocześnie dziękuję Wojtkowi za stworzenie i rozwijanie od samego początku oddziału w Poznaniu - mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS w Polsce.

Nowy szef poznańskiego biura specjalizuje się w doradztwie dla sektora energetycznego oraz chemicznego i od 12 lat kompleksowo wspiera klientów w szerokim spektrum zagadnień prawnych związanych z działalnością biznesową. Doświadczenie Michała Andruszkiewicza obejmuje między innymi doradztwo przy przygotowywaniu i realizacji dużych instalacji przemysłowych, nowych bloków energetycznych, inwestycji związanych z odnawialnymi źródłami energii oraz projektów związanych z rozbudową sieci elektroenergetycznej. Michał Andruszkiewicz wspiera spółki z sektora energetyczno-paliwowego przygotowując oraz negocjując umowy EPC, umowy o generalne wykonawstwo inwestycji, umowy o wykonanie projektu wstępnego (FEED), umowy dostawy i o świadczenie usług w projektach realizowanych w formule multi-contracting, umowy licencyjne związane z nabyciem technologii, wieloletnie umowy sprzedaży energii elektrycznej lub gazu, umowy o przyłączenie, a także wieloletnie umowy serwisowe. Doradza także w kwestiach regulacyjnych związanych z funkcjonowaniem rynku energii elektrycznej i gazu, w tym taryfowania przedsiębiorstw energetycznych, jak również uczestniczył w pracach nad przygotowywaniem zmian do instrukcji ruchu i eksploatacji sieci. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także studium prawa brytyjskiego i europejskiego oraz prawa niemieckiego. Z kancelarią CMS związany jest od 2011 roku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA