fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Allen & Overy doradzał przy sprzedaży akcji spółki ENGIE Energia Polska

Allen & Overy doradzało ENGIE w związku ze sprzedażą 100 proc. akcji spółki ENGIE Energia Polska, będącej właścicielem Elektrowni Połaniec, spółce ENEA S.A.

ENGIE Energia Polska jest piątym największym wytwórcą energii w Polsce. Jest również operatorem elektrowni w Połańcu o mocy 1,9 GW, w skład której wchodzi siedem węglowych bloków energetycznych oraz największy na świecie blok energetyczny opalany biomasą o mocy 205 MW. Po sfinalizowaniu transakcji ENEA stanie się największym producentem energii elektrycznej w Polsce.

Zespołem Allen & Overy kierowali partner Jarosław Iwanicki oraz counsel Kamil Jankielewicz, których wspierali starszy prawnik Łukasz Lech oraz counsel Justyna Michalik w zakresie prawa konkurencji.

- Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy doradzać ENGIE w związku z jedną z największych w ostatnich latach transakcji M&A w sektorze energetycznym w Polsce  – powiedział mec. Iwanicki, partner kierujący praktyką fuzji i przejęć w kancelarii Allen & Overy w Warszawie.

- Fakt, iż ENGIE powierzyło nam przeprowadzenie tego projektu, potwierdza wiodącą pozycję naszej praktyki energetycznej  – dodał mec. Jankielewicz, kierujący praktyką energetyczną w Allen & Overy w Warszawie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA