fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

CDZ mecenasem polskiej sztuki współczesnej

Adobe Stock
Dnia 1 marca 2018 roku Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto oraz Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej zawarły umowę o współpracy, która określa ramy wspólnego działania na rzecz upowszechniania i wspierania rozwoju polskiej sztuki współczesnej.

CDZ będzie udzielać Fundacji wsparcia merytorycznego w formie pomocy prawnej pro bono. Współpraca dotyczy bieżącej działalności statutowej Fundacji, w ramach której funkcjonuje otwarta przestrzeń sztuki współczesnej - „Biuro Wystaw" na Krakowskim Przedmieściu oraz „Dom Kereta" przy ul. Żelaznej w Warszawie, gdzie realizowane są programy tzw. rezydencji artystycznych.

Wspólnikiem kierującym projektem z ramienia CDZ jest radca prawny Piotr Kryczek, który jest zaangażowany w działalność pro bono także na rzecz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka oraz Centrum Prawa Antydyskryminacyjnego.

Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, założona w 1985 roku, jest jedną z pierwszych niezależnych instytucji typu non-profit działających na polu kultury i sztuki. Promuje i wspiera utalentowanych artystów, których działalność przyczynia się do rozwoju sztuki współczesnej. Ponadto Fundacja wspiera artystów niezależnych w państwach Europy Środkowo-Wschodniej i prowadzi wymianę twórców z całego świata.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA