fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W kancelariach

Kancelaria CMS doradza przy IPO spółki InPost wycenianej na prawie 36 mld złotych

Adobe Stock
Kancelaria CMS doradza spółce InPost, wiodącemu dostawcy nowoczesnych usług logistycznych dla sektora e-commerce, oraz funduszowi private equity Advent International, większościowemu akcjonariuszowi, przy debiucie spółki InPost na giełdzie Euronext w Amsterdamie.

Cena akcji została ustalona na 16 euro za akcję, co oznacza, że kapitalizacja spółki wyniosła blisko 36 mld zł (8 mld euro).

Debiut InPostu w Amsterdamie jest pierwszym IPO polskiej spółki na tym parkiecie i jednym z największych IPO przeprowadzonych przez polską spółkę. W 2017 r. fundusz private equity Advent International Corporation zainwestował w Grupę InPost i rozpoczął współpracę z założycielem grupy panem Rafałem Brzoską i pozostałymi inwestorami instytucjonalnymi. W tym czasie Grupa InPost była notowana na GPW i po przejęciu kontroli przez Advent International została zdjęta z warszawskiego parkietu. Inwestycja ta okazała się kamieniem milowym w rozwoju Grupy InPost.

Obecnie sieć paczkomatów Grupy InPost obejmuje 12,000 paczkomatów w Europie, zapewniając usługi logistyczne na każdym etapie łańcucha e-commerce. W 2020 r. InPost dostarczył za pośrednictwem swojej sieci paczkomatów blisko 250 mln przesyłek. Grupa InPost wykazuje się szybkim wzrostem, który pozwolił na podwojenie przychodów i prawie trzykrotny wzrost zysku operacyjnego na przestrzeni 9 miesięcy do września 2020. Jeśli opcja dodatkowego przydziału zostanie w pełni wykonana, łączna wartość IPO wyniesie 3,2 mld euro.

Funduszowi Advent International oraz spółce InPost doradzał zespół prawników transakcyjnych z kancelarii CMS kierowany przez Sławomira Czerwińskiego, partnera specjalizującego się w doradztwie dla funduszy private equity. Prace prawników transakcyjnych koordynował Jarosław Gajda, counsel wraz z Dominiką Pietkun, prawnik. W skład zespołu weszli ponadto Katarzyna Grodziewicz i Antoni Wandzilak, starsi prawnicy oraz Jakub Rykowski, prawnik z zespołu transakcyjnego, a dodatkowy nadzór zapewnił Rafał Zwierz, partner kierujący warszawską praktyką transakcyjną.

W zakresie prawa angielskiego doradzali Graham Conlon, partner oraz Valentina Santambrogio, starszy prawnik. Ponadto zespół transakcyjny wspierali m.in. Aleksandra Kuznicka – Cholewa i Paulina Komorowska (prawo własności intelektualnej i ochrony danych osobowych), Małgorzata Urbańska i Krzysztof Sikora (prawo ochrony konkurencji), Katarzyna Dulewicz, Agnieszka Kałwa i Michał Tutaj (prawo pracy), Łukasz Dynysiuk i Rafał Dostatni (doradztwo podatkowe).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA