fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Włochy: MSW nakazało usunięcie imigrantów z miasta

AFP
Ministerstwo spraw wewnętrznych nakazało usunięcie imigrantów z miasta Riace, po tym jak burmistrz tego miasta, Domenico Lucano, został aresztowany za naruszanie przepisów w celu legalizacji pobytu imigrantów w tym położonym w Kalabrii mieście - informuje AFP.

Tymczasem MSW domaga się, by wszyscy imigranci opuścili miasto Riace, co wywołało oburzenie we Włoszech - pisze AFP. - Priorytetami Matteo Salviniego (wicepremiera i szefa MSW) w Kalabrii jest odesłanie rodzin z dziećmi i rozmontowanie systemu integracji imigrantów, który funkcjonował i który jest znany na całym świecie - oburza się Laura Boldrini, była przewodnicząca włoskiego parlamentu.

MSW zarzuca Luciano, że ten wykorzystywał w niewłaściwy sposób środki publiczne w ramach stworzonego przez siebie programu integracji imigrantów (m.in. pozwalał im zasiedlać niezamieszkane budynki w mieście, którego populacja zmniejszała się od dziesięcioleci).

"Wstyd. To nie są Włochy!" - oburza się na Twitterze na działania MSW były premier, Enrico Letta. "Zatrzymajcie Salviniego. Nie odwracajcie głów" - apeluje z kolei Krajowe Stowarzyszenie Włoskich Partyzantów (ANPI).

Włoskie media piszą, że w związku z działaniami MSW z Riace ma być usuniętych ok. 200 imigrantów, którzy - jak podkreślają media - od lat są związani z tym miastem.

Krytycy działań rządu zwracają uwagę, że ten - zamiast walczyć z imigrantami - powinien zająć się walką ze zorganizowaną przestępczością w Kalabrii.

- Jeśli Lucano jest zagrożeniem w Kalabrii, to znaczy, że mafia wygrywa - stwierdził burmistrz Neapolu Luigi de Magistris, który przez dziewięć lat był prokuratorem w Kalabrii. - Jeśli rząd chce deportować ofiary reżimów z różnych części świata, Riace musi stać się twierdzą ruchu oporu - dodał.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA