fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Niemcy nauczą migrantów „zachodnich wartości”?

AdobeStock
Przedstawiciele CDU chcą, aby we wszystkich niemieckich szkołach wprowadzono dodatkowy przedmiot nauczający o "zachodnich wartościach".

Jak informuje Polskie Radio, nauka tego przedmiotu byłaby obowiązkowa dla dzieci muzułmańskich migrantów, które mają problemy z przystosowaniem się do zachodnich standardów.

"Rheinische Post" twierdzi, że reakcję lokalnych oraz federalnych struktur CDU miały spowodować informacje, które płyną od nauczycieli niemieckich szkół. Ich zdaniem wzrasta przemoc, agresja i nietolerancja ze strony uczniów z muzułmańskich rodzin.

CDU w specjalnej uchwale domaga się, aby w ramach lepszej integracji, uczniowie muzułmańskich migrantów obowiązkowo uczyli się o praworządności oraz zachodnich wartościach. "Migranci już w szkole muszą uczyć przestrzegania norm konstytucyjnych, poszanowania prawa i ludzkiej godności, czy przestrzegania równych praw dla mężczyzn i kobiet" - napisano.

Przedmiot jako pierwsze zamierzają wprowadzić Bawaria i Hesja.

Jak podkreśla Polskie Radio, w wielu niemieckich szkołach ilość uczniów z rodzin muzułmańskich migrantów często przekracza 60 procent. Nauczyciele informują, że stwarzają oni problemy i są zagrożeniem dla innych uczniów.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA