fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

Niemcy: Uchodźcy się nie integrują

AFP
O szybką zmianę głównych założeń niemieckiej polityki integracyjnej apelują do rządu w Berlinie władze niemieckich gmin, powiatów i małych miejscowości. Pozostawione bez odpowiedniej federalnej pomocy gminy, powiaty i władze komunalne nie radzą sobie z zapewnieniem migrantom przebywającym na ich terenie zatrudnienia.

W połowie tego roku aż 600 tysięcy zarejestrowanych w Niemczech i zdolnych do pracy migrantów pobierało zasiłek dla bezrobotnych (tak zwany Harz 4). To o ponad 250 tysięcy więcej niż w roku temu w analogicznym okresie - powiedział w wywiadzie publikowanym dziś w internecie przez grupę medialną "Funke" przewodniczący Związków Niemieckich Miast i Gmin Gerd Landsberg. Dodał, że w tym samym czasie tylko 200 tysięcy migrantów znalazło w Niemczech legalne zatrudnienie. 

"Liczby te pokazują, jak dużo pracy musimy jeszcze wykonać, żeby mówić o sukcesie i skuteczności w integrowaniu migrantów na niemieckim rynku pracy" - powiedział Landsberg.

Zaapelował też do niemieckich przedsiębiorców, aby nie stawiali barier w przyjmowaniu do pracy migrantów. Jako przykład skutecznego uaktywniania ich na rynku pracy Gerd Landsberg podał Danię, gdzie - jak twierdzi - polityka integracyjna przebiega szybko i sprawnie.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA