fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Uchodźcy

BBC: Dzieci uchodźców z Syrii szyją w Turcji ubrania Brytyjczykom

123RF
Dzieci uchodźców z Syrii pracują w Turcji szyjąc ubrania dla brytyjskiej sieci odzieżowej Marks & Spencer i sklepu internetowego ASOS - wynika z ustaleń BBC Panorama.

Syryjscy uchodźcy, którzy nie ukończyli 18 lat (najmłodsi mają po 15) pracują długimi godzinami w zakładach szyjących ubrania, które następnie są wysyłane do Wielkiej Brytanii.

Dziennikarz BBC zauważył na ubraniach m.in. metki sieci Marks & Spencer. Niektórzy z uchodźców pracują po 12 godzin dziennie w bardzo trudnych warunkach - alarmuje BBC.

Rzecznik Marks & Spencer zapewnił, że firma nie miała żadnych informacji na temat tego, że fabryki, które ją zaopatrują, zatrudniają Syryjczyków. - Jesteśmy bardzo rozczarowani tymi doniesieniami, to nieakceptowalne - dodał.

Obecnie firma prowadzi rozmowy ze swoim tureckim dostawcą, która mają doprowadzić do legalnego zatrudnienia Syryjczyków w jego zakładach.

Również firma Mango zaopatrywana przez zakłady, w których zatrudnia się Syryjczyków podkreśla, że nie toleruje takich praktyk. Firma rozpoczęła audyt w zakładach odzieżowych, które z nią współpracują.

Raport BBC analizuje też Zara.

Źródło: BBC
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA