fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

PZU pomoże uporać się z hakerami

Fotorzepa, Marta Bogacz
Ubezpieczyciel pomoże zadbać o cyberbezpieczeństwo małym i średnim przedsiębiorcom.

Każdy przedsiębiorca może otrzymać bezpłatny raport dotyczący ich bezpieczeństwa w sieci. Wystarczy, że wejdzie na stronę pzu.pl/cyberraport, gdzie uzupełni odpowiedni formularz i poda adres WWW do sprawdzenia. Po kilkunastu minutach na wskazany adres e-mail przyjdzie raport bezpieczeństwa. Pilotażowe wdrożenie innowacyjnej usługi zostało uruchomione w październiku. Rozwiązanie zostało stworzone w ramach programu PZU Ready For Startups.

– Wiele firm z sektora MŚP musiało przenieść swoją działalność do sieci ze względu na epidemię koronawirusa, która znacznie przyśpieszyła trend transformacji cyfrowej. Każda firma działająca w internecie narażona jest na ataki cyberprzestępców, włamania do systemu czy próby wyłudzenia danych klientów. Są to zagrożenia jak najbardziej realne. Dlatego chcemy pomóc firmom, dając im bezpłatne narzędzie, które pozwoli szybko znaleźć najistotniejsze luki bezpieczeństwa na ich stronach internetowych – mówi Paweł Żmudzki, dyrektor ds. ubezpieczeń majątkowych w PZU.

Raport przygotowany przez PZU uwzględni zagrożenia bezpieczeństwa strony internetowej, oceni ryzyko reputacyjne, a także sprawdzi ewentualną atrakcyjność dla hakerów. Znajdą się w nim również zalecenia, których wdrożenie poprawi bezpieczeństwo cybernetyczne przedsiębiorstwa. Formuła raportu jest prosta, czytelna i przejrzysta. Został on zaprojektowany w taki sposób, żeby był zrozumiały nie tylko dla specjalistów IT.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA