fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Brytyjska epidemia dziur w drogach. Odszkodowania rosną w szalonym tempie

Adobe Stock
Roszczenia ubezpieczeniowe spowodowane stanem dróg w Wielkiej Brytanii wzrosły o 171 proc. w pierwszych 4 miesiącach 2018 r. - pisze Financial Times. Przyczyną jest gorsza niż zwykle pogoda na początku roku.

Według danych firmy AA (kiedyś The Automobile Association) od stycznia do kwietnia ubezpieczyciele otrzymali 4200 roszczeń wypłat związanych z uszkodzeniami aut przez dziury w drogach. To o 171 proc. więcej w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Przy średniej wysokości odszkodowania na poziomie 1000 funtów oznacza to, że ubezpieczyciele będą musieli wypłacić nawet 4,2 mln funtów.

Jak pisze Financial Times liczba zgłoszeń dziur w jezdni w pierwszych czterech miesiącach tego roku podwoiła się. "Epidemia dziur w drogach nie jest niczym innym, niż narodową hańbą" - powiedziała FT Janet Connor, dyrektor ds. ubezpieczeń AA.

Za taką sytuację może być częściowo odpowiedzialna wyjątkowo niekorzystna dla dróg pogoda w Wielkiej Brytanii w okresie zimowym. Deszcze na przemian z mroźną aurą wywołaną przez "bestię ze Wschodu", jak nazwano front atmosferyczny, który doskwierał Brytyjczykom w lutym i marcu spowodowały większe niż zwykle uszkodzenia nawierzchni.

Janet Connor cytowana przez FT dodała, że ??rząd i władze lokalne muszą wyłożyć więcej pieniędzy na utrzymanie dróg w Wielkiej Brytanii.

Źródło: rp.pl na podst. Financial Times
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA