fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport

Ursus zawiadamia prokuraturę. Przez zerwane negocjacje

fot. Ursus Bus
Ursus złożył w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstw przez Benjamina Ballout reprezentującego Enerkon Solar International na szkodę Ursus i Ursus Bus.

- Przekazanie niniejszego raportu stało się konieczne dodatkowo ze względu na działania medialne Benjamina Ballout – wyjaśnia Ursus w komunikacie.

Ursus miał otrzymać od funduszu Enerkon Solar International30 mln USD finansowania w formie pożyczki zabezpieczonej na 49 proc. akcji Ursus Bus i na 7 proc. akcji Ursus., a także miał dostać gwarancję kredytową. Dodatkowo w okresie inwestycji Enerkon Solar International miał mieć zagwarantowane dla swojego przedstawiciela miejsce w radzie nadzorczej Ursus Bus. Perspektywa pozyskania finansowania od inwestora w ciągu zaledwie trzech sesji wywindowała notowania Ursusa o ponad 110 proc. z 0,82 do 1,75 zł.

Kiedy wydawało się, że strony są już dogadane i nic nie stoi na przeszkodzie do podpisania finalnej umowy, fundusz zerwał negocjacje. W lakonicznym komunikacie spółka poddała jedynie, że zostały one zerwane bez podania konkretnej i jednoznacznej przyczyny. Według Benjamina Ballout spółka mogła nie ujawnić wszystkich istotnych dla transakcji informacji. Fiasko negocjacji z inwestorem w trakcie poniedziałkowej sesji ścięło kurs Ursusa o ponad 45 proc.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA