fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Transport drogowy

Niemcy: parking przy lotnisku droższy od biletu na samolot

Bloomberg
Okazuje się, że parkowanie na największych lotniskach w Niemczech może kosztować więcej niż samo latanie.

Portal AirHelp porównał stawki parkingowe na 13 największych niemieckich lotniskach i odkrył wyraźnie różnice między nimi. Ponadto, okazało się, że godzina parkingu jest najdroższa w Berlinie.

Podczas gdy podróżni mogą zaparkować swój samochód na lotnisku w Dreźnie za 15 euro tygodniowo, to port lotniczy Berlin-Tegel czy we Frankfucie nad Menem liczy sobie co najmniej 139 euro. Często nawet więcej niż kosztuje międzykontynentalny lot.

Czytaj także: Tysiące bezużytecznych volkswagenów na lotnisku

Miejsce parkingowe na Tegel może kosztować od 139 do 159 euro, a na lotnisku położonym na południu Berlina (Schönefeld) ceny wahają się między 69 a 139 euro. Słono za parking trzeba też płacić na porcie lotniczym Kolonia/Bonn i Monachium, odpowiednio 210 i 199 euro za tydzień.

Najdroższe miejsca parkingowe na tydzień, bezpośrednio pod terminalem, są w Düsseldorfie. Osoby, które nie chcą daleko spacerować muszą wyłożyć 238 euro.

Jednak ogólnie parkowanie jest najdroższe w Berlinie. Odbierając kogoś z samolotu, na obu lotniskach za godzinę postoju trzeba zapłacić 12 euro.

Nieco taniej jest w Düsseldorfie, Monachium i Frankfurcie, „tylko” 10 euro. Co ciekawe w Hamburgu pierwsza godzina jest darmowa, niestety tylko dla kierowców samochodów elektrycznych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA