fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Terroryzm

Włosi wybrali utwór na Eurowizję. O zamachach terrorystycznych

youtube
Ermal Meta i Fabrizio Moro będą włoskimi reprezentantami na tegorocznym konkursie Eurowizji. Ich utwór "Non Mi Avete Fatto Niente" to ballada na temat ataków terrorystycznych.

Piosenka, której tytuł można przetłumaczyć na "Nic mi nie zrobiliście" została w niedzielę ogłoszona zwycięzcą corocznego Sanremo Music Festival. Meta i Moro potwierdzili, że w maju będą reprezentować Włochy na 63. konkursie Eurowizji.

Autorzy twierdzą, że ich utwór został zainspirowany atakiem terrorystycznym w Manchesterze z maja zeszłego roku. Po wybuchu bomby po koncercie Ariany Grande zginęły wówczas 22 osoby.

W tekście znajdują się odniesienia do wielu innych zamachów terrorystycznych - w Kairze, na Las Ramblas w Barcelonie, w Paryżu, Londynie a także Nicei, gdzie w lipcu 2016 kierowca wjechał samochodem w ludzi świętujących Dzień Bastylii. Wspomniane są też "spadające drapacze chmur", na wzór wież World Trade Center.

Włosi opisują swój utwór jako przesłanie o buncie przeciwko tym, którzy mogą ranić innych. "Wasze bezużyteczne wojny, nic mi nie zrobiliście / Wasze bezużyteczne wojny, nic mi nie zabraliście" - śpiewają Meta i Moro. Są też wezwania do tolerancji religijnej, a w teledysku oprócz roześmianych dzieci znalazły się też sceny z operacji koalicji antyislamskiej na Bliskim Wschodzie.

Artyści osobiście napisali tekst utworu. Chociaż są doświadczonymi muzykami, prawdopodobnie osiągnęli dotąd większy sukces pisząc hity dla innych włoskich artystów.

Źródło: rp.pl/ thelocal.it
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA