fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Infovide ma problem z Energą

Informatyczna spółka zawiązała rezerwę w wysokości ponad 31,4 mln zł w związku z kontraktem dla Energi.

Ryzyko realizacji projektu wzrosło, a łączne koszty będą wyższe od przychodów – przewiduje zarząd.

„W związku z realizowanym procesem przeglądu wyceny otwartych kontraktów wdrożeniowych w Infovide-Matrix i zidentyfikowanym w ramach przeglądu realnym prawdopodobieństwem wystąpienia straty na poziomie 52,5 mln zł, zarząd postanawia o konieczności rozpoznania w księgach dodatkowej rezerwy na stratę kontraktową w wysokości 31,4 mln zł" – czytamy w komunikacie spółki.

Zarząd wyjaśnia, że strata wynika z realizacji projektu budowy i wdrożenia systemu obsługi sprzedaży obejmującego system bilingowy i system CRM w grupie Energi, realizowanego przez Infovide-Matrix na podstawie umowy z 24 czerwca 2013 r. zmienionej aneksem z dnia 20.01.2014 r. oraz z dnia 25.08.2015 r. Jak podaje spółka, znacząco zwiększają one ryzyko realizacji tego projektu i łączne koszty wykonania umowy przekroczą łączne przychody z jej tytułu.

Właścicielem Infovide jest Asseco Poland. W tym roku spółka przejęła w drodze wezwania niemal 100 proc. akcji. - Niezwłocznie podejmiemy przewidziane prawem działania, zmierzające do wyjaśnienia szczegółów realizacji tego projektu - powiedział Marek Panek, wiceprezes Asseco Poland, odpowiedzialny za pion rozwoju grupy kapitałowej.

Źródło: ekonomia.rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA