fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Autenti z 6,3 mln zł od funduszy VC

123rf.com
Rodzimy startup, rozwijający autorską platformę do autoryzacji dokumentów i zawierania umów przez internet, wykorzysta technologię blockchain do dodatkowego zabezpieczania danych i podniesienia poziomu wiarygodności operacji.

We wdrażaniu nowatorskiej technologii rozproszonych rejestrów, a także w dynamicznym rozwoju spółki w obszarze sprzedaży i marketingu, Autenti wesprą fundusze Innovation Nest i Black Pearls VC. W startup zainwestowały właśnie 6,3 mln zł.

Rozwiązanie Autenti to innowacyjne zastosowanie podpisu elektronicznego. Umożliwia przedsiębiorcom rezygnację z konieczności odręcznego podpisywania umów drukowanych na papierze i wymiany fizycznych egzemplarzy przez strony. Jak tłumaczą w spółce, to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i jedno z nielicznych w Europie. Projekt wydaje się bardzo perspektywiczny. W 2016 r. światowy rynek podpisu elektronicznego wart był 631,5 mln dol. Analitycy spodziewają się, że rynek ten będzie wzrastał w w latach 2-17-2025 średni o ponad 26 proc. rocznie. Za osiem lat ma być wart już 4,98 mld dol.

- Idea depapieryzacji w organizacjach to już nie moda, a paląca potrzeba. Nasze rozmowy o e-podpisach w firmach nie kończą się pytaniem „czy", ale „kiedy" - mówi Grzegorz Wójcik, prezes Autenti.

Jak zaznacza, dzięki wsparciu Innovation Nest i Black Pearls VC, startup ma szansę wykorzystać właściwy moment, aby znacząco przyspieszyć, realizując ambitne plany ekspansji za granicą oraz podnosząc standardy bezpieczeństwa danych. - To właśnie kompetencje, doświadczenie i międzynarodowe kontakty naszych partnerów są kluczowe dla dynamicznego rozwoju - dodaje.

Innovation Nest sfinansuje działania Autenti kwotą 3,3 mln zł. 3 mln zł dołoży Black Pearls (wehikułem finansującym projekt jest LQT Fund II, utworzony w ramach programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju). W Black Pearls twierdzą, że Autenti to projekt, który jest wzorcowym przykładem rozwiązania z kategorii Life Quality Technologies. Tomasz Woźniak, członek zarządu Black Pearls VC, podkreśla, że fundusz chce w tym obszarze wesprzeć w sumie około dziesięciu projektów naukowo-badawczych ze znacznym potencjałem komercjalizacyjnym.

Autenti zadebiutowało na rynku 3 lata temu. Rozwiązanie jest projektem menedżerów z branży internetowej, którzy wcześniej związani byli z takimi markami, jak: Interia, Onet, TVN czy Allegro.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA