fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Norwegowie kupują polską firmę

Bloomberg
Spółka ComVision, zajmująca się choćby masową wysyłka sms'ów została przejęta przez norweską spółkę giełdową Link Mobility Group ASA.
Umowa między firmami ma zostać sfinalizowana do połowy września. Uwzględniona w transakcji wartość polskiej firmy to 16 mln euro. Dzięki temu partnerstwu marka SMSAPI należąca do ComVision chce przyspieszyć proces wchodzenia na kolejne europejskie rynki.
W czerwcu obie spółki podpisały list intencyjny w sprawie dołączenia SMSAPI do grupy Link. Warunkiem finalizacji transakcji, jest satysfakcjonujący wynik due diligence oraz zgoda rady nadzorczej Link.
Firma ComVision została założona w Gliwicach w 2004 przez Marka Bardzińskiego i Grzegorza Łysiuka. Spółka jest właścicielem marki SMSAPI, platformy do masowej wysyłki wiadomości SMS, MMS i VMS, której udział w polskim rynku wynosi 40 proc. SMSAPI obsługuje blisko 6 tys. aktywnych polskich i zagranicznych klientów. Wśród klientów platformy znajdują się agencje marketingowe, urzędy oraz firmy korzystające z komunikacji SMS ze swoimi klientami.
- Norweska grupa doceniła szereg naszych rozwiązań m.in. technologicznych, który planują w szybkim czasie wdrożyć w innych krajach, w których działa. Dzięki tej zmianie nasi obecni i przyszli klienci zyskają dostęp do najnowszych rozwiązań komunikacyjnych jak np. RCS. Jako lider marketingu SMS w Polsce szukamy nowych rynków i wyzwań. Dołączenie do Link Mobility Group jest okazją do dalszego rozwoju naszej firmy, i to w ramach dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej grupy. Chcemy wnieść wartość dodaną w postaci naszych rozwiązań, jak i czerpać z wiedzy i doświadczenia norweskiej spółki - mówi Wojciech Kaczmarek, prezes SMSAPI.
- To kolejny milowy krok w rozwoju Link w kierunku stworzenia lidera komunikacji SMS w Europie – mówi Arild Hustad, CEO Link Mobility Group. Polski rynek rozwija się dynamicznie, a sama firma ComVision posiada bardzo dobrze rozpoznawalną markę SMSAPI. Świadczy to o dużej skalowalności rozwiązania i będzie ono przez nas implementowane na innych rynkach. Dzięki silnej pozycji marki SMSAPI będziemy mieć także możliwość wdrożenia naszych innowacyjnych rozwiązań na rynku polskim.
W 2016 roku gliwicka spółka miała 9,27 mln euro przychodów i skorygowany EBITDA na poziomie 2,05 mln euro.
Link Mobility Group jest jednym z wiodących i dynamicznie rozwijających się europejskich dostawców usług mobilnych B2C. Siedziba firmy znajduje się w Oslo, spółka posiada także biura w 12 europejskich miastach w Norwegii, Szwecji, Danii, Finlandii, Hiszpanii, Niemczech, Estonii i Łotwie. Spółka notowana jest na norweskiej giełdzie. W 2016 r. zanotowała przychody na poziomie 1 mld norweskich koron (104 mln euro) oraz zysk EBIDTA w wysokości 122 milionów koron (12,7 mln euro).
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA