fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

11 bit studios pod lupą

materiały prasowe
Producent gier zamknął pierwszy kwartał pod kreską. Jednak wcześniej przygotował na to rynek i nerwowej reakcji inwestorów nie widać.

Notowania 11 bit studios świecą dziś na czerwono, ale skala spadków nie jest duża. Przed godz. 11 kurs traci symbolicznie 0,1 proc. i wynosi 176,95 zł. Na poziomie netto grupa zakończyła I kwartał 2017 roku stratą rzędu 1,05 mln zł co - jak wyjaśnia spółka - było pochodną wysokich kosztów finansowych, wynikających z konieczności przeszacowania wartości aktywów pieniężnych (w zdecydowanej większości denominowane są w walutach obcych).

- Koszty finansowe, które musieliśmy zaksięgować w ciężar I kwartału tego roku, miały niegotówkowy charakter i były pochodną zmian na międzynarodowych rynkach walutowych, na które spółka nie ma wpływu – tłumaczy, cytowany w komunikacie, prezes Grzegorz Miechowski. Podkreśla, że grupa kolejny kwartał z rzędu zwiększyła posiadane zasoby gotówkowe, mimo że równocześnie przeznacza znaczne środki na produkcję „Frostpunka" i „Projektu 8" oraz rozwój działalności wydawniczej. Na koniec marca na kontach miała rekordowy poziom ponad 29 mln zł.

Przychody netto ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w I kwartale 2017 wniosły 2,9 mln zł wobec 7,1 mln zł rok wcześniej. Na poziomie operacyjnym jest 370 tys. zł zysku wobec 5,6 mln zł rok wcześniej. Przepływy operacyjne są dodatnie i wynoszą prawie 1,3 mln zł.

Zarząd deklaruje, że prace nad grą „Frostpunk" przebiegają zgodnie z harmonogramem. Ma ona trafić do sprzedaży w II półroczu. Również w tym roku planowane są premiery „Tower 57" i „Moonlightera", czyli dwóch gier tworzonych przez zewnętrzne studia.

Pod koniec kwietnia zarząd poinformował, że związku ze znaczącym, 5,6-proc. spadkiem kursu USD/PLN pomiędzy 31 grudnia 2016 roku a 31 marca 2017 roku, wyniki finansowe grupy za I kwartał 2017 roku będą obciążone kosztami finansowymi wynikającymi z konieczności przeszacowania wartości aktywów pieniężnych, które w większości denominowane są w USD. Podał też wtedy, że grupa zakończy I kwartał 2017 roku ujemnym wynikiem netto. Wcześniejszy konsensus PAP zakładał, że spółka będzie mieć w I kwartale 0,5 mln zł zysku netto, 0,8 mln zł zysku operacyjnego, 1,3 mln zł EBITDA i 3,7 mln zł przychodów.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA