fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Gigantyczne włamanie do aplikacji sportowej MyFitnessPal. 150 mln ofiar

Bloomberg
Adresy e-mail, nazwy użytkowników oraz hasła - między innymi takie dane wykradli hakerzy z serwerów aplikacji MyFitnessPal, należącej do amerykańskiej firmy odzieżowej Under Armour.

Do ataku hakerskiego doszło już miesiąc temu, ale firma zwlekała z powiadomieniem użytkowników, tłumacząc się, że chciała mieć całkowitą pewność, że faktycznie doszło do włamania do jej bazy danych i jakie dane wyciekły.

"Hakerzy nie wykradli danych kart kredytowych, numerów dokumentów czy ubezpieczeń zdrowotnych. Te były i są bezpieczne" - napisał Under Armour w specjalnym oświadczeniu.

Firma nie zdradza szczegółów sprawy, ale zapewnia, że współpracuje z poważnymi firmami zajmującymi się bezpieczeństwem w sieci, by wyjaśnić, jak doszło do włamania na serwery. Nie zdradza też w jaki sposób hakerzy wykradli tak wiele danych i mimo to pozostało to niezauważone przez długi czas - informuje agencja Reutera.

Według agencji Reutera jest to jedno z pięciu największych włamań hakerskich w historii.

Po ujawnieniu informacji o włamaniu akcje Under Armour na nowojorskiej giełdzie zanotowały niemal 4-procentowy spadek.

MyFitnessPal to aplikacja dostępna na telefonach Apple oraz na Androidzie. Under Armour kupiło ją w 2015 roku za 475 mln dolarów. Aplikacja, którą stworzyli braci Mike i Albert Lee, służy jako asystent treningów i zdrowego trybu życia. Swoimi wynikami można za jej pośrednictwem dzielić się także w mediach społecznościowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA