fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telekomunikacja i IT

Mateusz Morawiecki: stawiając na innowacyjne rozwiązania możemy wiele osiągnąć

Stawiając na innowacyjne, supernowoczesne rozwiązania możemy wiele osiągnąć - uważa wicepremier Mateusz Morawiecki. Uczestniczył on w spotkaniu nt. nowej inicjatywy dla młodych polskich firm technologicznych - inkubatora Startberry, który ma ruszyć w lipcu.

Wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki uczestniczył w środowym spotkaniu w Ministerstwie Rozwoju z okazji ogłoszenia nowej inicjatywy, mającej na celu wsparcie młodych polskich firm w wejściu na rynek. W lipcu w Warszawie ruszy akcelerator Startberry, utworzony przez trzy firmy – EY, Senfino i Microsoft. Młode firmy dostaną tam m.in. wsparcie technologiczne i biznesowe oraz prawne, będą też mogły korzystać z przestrzeni biurowej. W opinii wicepremiera dzięki nowemu projektowi będą mogły kiełkować młode, lokalne firmy.

"Chciałbym, żeby tworzyły wartość dodaną z międzynarodowymi partnerami" - dodał. Dyrektor generalny firmy Microsoft Satya Nadella zwrócił uwagę, że start-upy ogrywają ważną rolę "w stymulowaniu cyfrowej transformacji w Polsce".

"Poprzez to partnerstwo chcemy umożliwić każdemu polskiemu start-upowi dostęp do zasobów, platformy technologicznej i ekspertów technicznych, co pomoże im w budowie cyfrowych kompetencji, ekspansji na nowe rynki i chwytaniu szans biznesowych" – podkreślił. Nabór do inkubatora Startberry rozpoczął się w środę 29 marca.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA