fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

TV.RP.PL

Coraz częściej konta bankowe zakładamy przez internet

Coraz częściej konta bankowe zakładamy przez internet. Czy jest to równie bezpieczne, jak wygodne?

Chociaż konta bankowe ciągle najczęściej zakładamy w placówce banku, liczba osób otwierających je przez internet stale rośnie. Jest to oczywiście sposób bardzo wygodny: wniosek składamy na odległość, a wszystkie dokumenty do podpisania dostarcza nam kurier. Czy ta wygoda idzie w parze z bezpieczeństwem?

„Do założenia konta przez internet potrzebny jest dowód osobisty, adres zamieszkania w Polsce, adres e-mail i numer telefonu komórkowego. Ważne jest, żeby klient przygotował sobie te dane wcześniej. Wtedy proces zakładania konta będzie naprawdę szybki i skuteczny” – mówi w wywiadzie dla agencji informacyjnej infoWire.pl Anna Śmigas z Departamentu Rachunków, Płatności i Kart ING Banku Śląskiego. Po wypełnieniu internetowego wniosku o otwarcie konta i po weryfikacji naszej tożsamości przez bank pozostaje nam czekać na kuriera z dokumentami do podpisania oraz kartą debetową.

Czy proces dostarczenia umowy jest absolutnie bezpieczny i nie ma ryzyka, że dokumenty z naszymi danymi trafią w niepowołane ręce? Firmy kurierskie dokładają wszelkich starań, żeby tak właśnie było. „Doręczenie wygląda inaczej niż w przypadku standardowej przesyłki. Dołączona jest specjalna koperta oraz naklejka, która wskazuje, że jest to przesyłka bankowa podlegająca procedurze doręczenia outsourcingowego” – informuje Rafał Szumski, dyrektor ds. wsparcia operacyjnego w DHL Parcel Polska.

Kiedy przesyłka zostanie nadana, klient banku otrzymuje esemes z informacją, że w ciągu najbliższych dni należy się jej spodziewać. W dniu doręczenia kurier dzwoni do adresata i umawia się z nim na odebranie przesyłki w konkretnym miejscu w określonym przedziale czasowym. Po dotarciu do odbiorcy weryfikuje jego tożsamość, np. na podstawie dowodu osobistego. Jeśli wszystko się zgadza, wręcza przesyłkę (może być ona dostarczona wyłącznie do rąk własnych) i klient podpisuje przysłane dokumenty. Co ważne, kurier wie, w których miejscach trzeba złożyć podpisy oraz wpisać określone dane, i pomaga odbiorcy w poprawnym wypełnieniu umowy. Uzupełnione dokumenty są pakowane do koperty, a następnie trafiają z powrotem do banku.

Źródło: materiał partnera
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA