Reklama
Rozwiń
Reklama

Syryjczycy przybywają do Armenii

Od początku wojny do Armenii przybyło co najmniej 15 tys. Syryjczyków, szacuje urząd Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców (UNHCR).

Aktualizacja: 11.09.2015 13:33 Publikacja: 11.09.2015 13:18

Syryjczycy przybywają do Armenii

Foto: AFP

Zdecydowana większość z nich pochodzi ze wspólnoty chrześcijańsko-ormiańskiej, tworzonej przez potomków Ormian, którzy uciekli do Syrii w 1915 roku przed represjami ze strony Turków osmańskich.

Pod koniec 2010 roku, czyli jeszcze przed wybuchem wojny, szacowana liczba etnicznych Ormian w Syrii była bliska 100 tys. Ponad 60 tys. z nich mieszkało w Aleppo oraz m.in w Kessab, Kobane i Damaszku.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1368
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Chińska inwigilacja rośnie. Geopolityka technologii i Arktyka
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1367
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1366
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1365
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama