fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Skandal w najbardziej elitarnej jednostce wojskowej na świecie. Oficerowie Navy SEALs wyrzuceni z pracy

AdobeStock
Żołnierze jednostki znanej z przeprowadzenia operacji w Pakistanie, podczas której zginął Osama bin Laden, mają problem z dyscypliną - donosi Onet. Na tyle poważny, że Pentagon zdecydował się na radykalny krok.

Admirał Colin Green, dowódca sił specjalnych marynarki wojennej USA, zwolnił w piątek ze stanowiska w trybie natychmiastowym trzech oficerów dowodzących SEAL Team 7, jednego z ośmiu zespołów tworzących sławne Foki.

SEALs to część marynarki wojennej USA. Jest uważana za najlepszą jednostkę specjalną na świecie. Służy w niej 2,5 tys. osób. Kandydaci do służby w SEALs przechodzą jeden z najtrudniejszych kursów szkoleniowych w siłach zbrojnych i biorą potem udział w operacjach na tyłach wroga w szczególnie trudnych warunkach.

SEAL Team 7 składa się z sześciu plutonów. Każdy pluton to 16 żołnierzy. Jeden z oficerów SEAL Team 7 stanął niedawno przed sądem jako podejrzany o popełnienie zbrodni wojennych w Iraku. Został uniewinniony. W sierpniu br. jeden z plutonów Team 7 został w trybie natychmiastowym wycofany ze służby w Iraku, bo jego żołnierze urządzili sobie przyjęcie z alkoholem zakończone bijatyką, a kilku członków Team 7 zostało dodatkowo oskarżonych o molestowanie seksualne.

Po tym wydarzeniu adm. Green napisał ujawniony w mediach list do oficerów Navy SEALs z pytaniem, czy uważają, że jednostka ma systemowy problem z dyscypliną i jakie ich zdaniem kroki powinny zostać podjęte - relacjonuje Onet.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA