fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

JSW chce kupić firmę oferującą usługi górnicze

Fotorzepa, Bartlomiej Żurawski
Producent węgla koksowego rozważa przejęcie Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz) – ustaliła „Rzeczpospolita". Wartość transakcji szacuje się na 250–300 mln zł.

Zapis o zakupie aktywów zwiększających kompetencje grupy w robotach przygotowawczych znajdzie się w nowej strategii Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Według naszych źródeł spółka jest zainteresowana przejęciem Przedsiębiorstwa Budowy Szybów (PBSz) z Bytomia należącego do Kopexu.

Obecnie pakiet kontrolny Kopexu znajduje się w rękach Famuru – spółki z portfela firmy inwestycyjnej Tomasza Domogały TDJ. Władze Famuru już w momencie ogłaszania planu integracji z Kopexem w maju deklarowały, że PBSz jest wystawione na sprzedaż. Wówczas w proces badania usługowej firmy miało być zaangażowanych kilku inwestorów.

Władze JSW nie komentują naszych doniesień. Z kolei zarząd Kopexu zaznacza, że zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami rozważa sprzedaż PBSz. – W związku z tym prowadzone są rozmowy z podmiotami, które mogą być zainteresowane udziałem w procesie akwizycyjnym. W ramach tego procesu nie otrzymaliśmy jeszcze żadnych wiążących ofert – zastrzega Bartosz Biel...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA