fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Grupa Azoty otrzymała od banków ponad 1 mld dol.

materiały prasowe
Grupa jedenastu instytucji finansowych złożyła oferty finansowania dłużnego na łączną kwotę ponad 1 mld dolarów dla projektu Polimery Police, realizowanego przez chemiczną Grupę Azoty. Obie strony podpisały właśnie listy mandatowe w tej sprawie.

Grupa Azoty Polyolefins podpisała z instytucjami finansowymi listy mandatowe potwierdzające złożenie przez te instytucje ofert popartych zgodami komitetów kredytowych. Do instytucji tych należą: PKO BP, Bank Pekao, Bank Gospodarstwa Krajowego, Alior Bank, PZU, Bank Ochrony Środowiska, Santander Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, mBank oraz polski oddział Industrial and Commercial Bank of China.

- Do zakończenia procesu pozostało oczywiście jeszcze podpisanie umów inwestycyjnych i kredytowych, ale dynamika rozmów wskazuje na to, że nastąpi to już w najbliższym czasie – dodał Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty.

Łączna kwota oferowana przez te instytucje sięga 1,075 mld dol. i w pełni pokrywa zapotrzebowanie spółki na finansowanie dłużne uprzywilejowane. To 60 proc. wartości całego projektu, polegającego na budowie fabryki polipropylenu w Policach. W ubiegłym roku spółka pozyskała również trzech inwestorów kapitałowych: Lotos, Hyundai Engineering oraz Korea Overseas Infrastructure and Urban Development, które podjęły decyzję o inwestycji w projekt w łącznej wysokości ok. 1 mld zł. Na kapitałową część finansowania projektu złożyły się też środki z emisji akcji GA Police wraz z wkładem pochodzącym od Grupy Azoty i GA Police.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA