fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Austria: Maria Teresa w hidżabie. Protest organizacji Identitäre Bewegung Österreich

Facebook
Działacze organizacji Identitäre Bewegung Österreich zakryli hidżabem twarz Marii Teresy, niekoronowanej cesarzowej tego kraju, rządzącej Austrią w latach 1745-1780.

Identitäre Bewegung Österreich to organizacja związana z nurtem tzw. identytaryzmu, którego hasłem przewodnim jest zachowanie i rozwój etnicznej i kulturowej tożsamości Europy. Zakrycie twarzy Marii Teresy miało być aktem protestu przeciwko "islamizacji Austrii".

Na pomniku Marii Teresy w Wiedniu oprócz hidżabu umieszczono również tabliczkę z hasłem: "Islamizacja? Nie, dziękuję". Akcje zorganizowano 29 listopada, w rocznicę śmierci władczyni Austrii.

W oświadczeniu wydanym przez grupę czytamy, że domaga się ona wydalenia z kraju wszystkich nielegalnych imigrantów, a także tych imigrantów z krajów muzułmańskich, którzy "odrzucają porządek społeczny panujący w Austrii".

Żądają także "zaprzestania prześladowań wszystkich tych osób, które martwią się o przyszłość i islamizację, jakiej podlega ten kraj".

Policja poinformowała już, że prowadzi śledztwo ws. incydentu. Podkreśla, że personalia aktywistów grupy są jej dobrze znane.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA