fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Zabroniono matce karmić piersią. Disneyland przeprasza

Moto
Dyrekcja Disneylandu w Paryżu, największej atrakcji turystycznej w Europie, przeprosiła matkę, której dwóch pracowników ochrony zakazało karmić piersią dziecko w miejscu publicznym.

O zdarzeniu zrobiło się głośno w mediach społecznościowych w niedzielę, gdy jedna z kobiet odwiedzających Disneyland opisała sytuację na Twitterze. Z jej relacji wynika, że dwóch pracowników ochrony "uniemożliwiło matce karmienie piersią jej dwuletniego dziecka, uzasadniając to tym, że szokuje to zagranicznych turystów".

Do wpisu dołączona zdjęcie dwóch ochroniarzy, którzy stali przed dwoma kobietami siedzącymi na ławce. W kolejnym wpisie autorka poinformowała, że karmiąca matka pochodzi z Australii.

We wtorek dyrekcja parku opublikowała oświadczenie w tej sprawie. Przekazano, że przedstawiciele Disneylandu ubolewają nad tą sytuacją i przepraszają matkę, o której mowa.

Stwierdzono, że działania ochroniarzy było niezgodne z przepisami i wartościami parku. Podkreślono, że nie obowiązują żadne ograniczenia dotyczące karmienia dzieci piersią.

Dodano również, że dostępne są "różne miejsca" w miejscu "dla tych, którzy wolą dedykowane miejsce" do karmienia swoich dzieci.

W poniedziałek przedstawiciele parku w innym tonie komentowali całe zdarzenie. W odpowiedzi na wpis przekazano, że na terenie parku dostępne są specjalne miejsca do karmienia. Ton zmieniono dzień później, gdy na Twitterze pojawiły się negatywne komentarze pod adresem parku. Głos zabrała również francuska minister ds. obywatelstwa, Marlene Schiappa, która wcześniej była ministrem ds. równości płci.

"Drogi @DisneylandParis, karmienie dziecka piersią nie jest wykroczeniem. To dobrze, że macie wydzielone pokoje, ale nikt nie wie, kiedy i gdzie dziecko będzie głodne" - napisała. "Nie zaczynajcie też stygmatyzować matek, gdzie indziej jest wystarczająco ciężko" - dodała.

Źródło: AFP
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA