fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Paryż może niemal całkowicie wyrzucić samochody z centrum

Dale Cruse/CC 2.0/Wikimedia Commons
W ramach strategii ograniczania ruchu samochodowego w stolicy Francji, rada miejska Paryża ogłosiła plan wprowadzenia do 2022 roku "strefy ograniczonego ruchu" w centrum miasta. Rozpoczęto konsultacje z mieszkańcami.

Celem prowadzonych konsultacji społecznych jest drastyczne zmniejszenie ruchu na obszarze obejmującym cztery centralne dzielnice miasta do 2022 roku.

Oznaczałoby to, że tylko "mieszkańcy, autobusy, taksówki, ale także rzemieślnicy i samochody dostawcze będą mogli poruszać się w tym obszarze " - powiedział gazecie "Le Parisien" zastępca mera Paryża David Belliard.

Dokładne szczegóły dotyczące tego, kto będzie mógł wjechać do strefy ograniczonego ruchu, mają zostać określone podczas konsultacji. Paryżanie mogą wziąć w nich udział, odpowiadając na kwestionariusz na stronie internetowej miasta.

Celem jest danie pierwszeństwa i bezpieczeństwa pieszym i rowerzystom, zmniejszenie zanieczyszczenia i hałasu - powiedział Belliard, dodając, że zmniejszenie ruchu na Rue de Rivoli, jednej z głównych ulic handlowych Paryża, która teraz została przekształcona w wielopasmową autostradę rowerową, "doprowadziło do zmniejszenia hałasu o 2,2 decybeli".

Utworzenie strefy o niskim natężeniu ruchu wpisuje się w szerszą strategię burmistrz Anne Hidalgo, mającą na celu zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza i uczynienie Paryża wiodącą stolicą rowerową. Jest to również zgodne z wysiłkami zmierzającymi do zmniejszenia ruchu samochodowego wokół szkół.

Źródło: The Local
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA