fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

USA: Policja strzelała do Afroamerykanina. Zamieszki w Wisconsin

Theodore Ruffalo / CC0
W stanie Wisconsin wybuchły zamieszki po tym jak policjanci mieli oddać kilka strzałów do nieuzbrojonego Afroamerykanina, który trafił do szpitala w ciężkim stanie. W mieście Kenosha wprowadzono godzinę policyjną.

Ranny mężczyzna to Jacob Blake. Gubernator Wisconsin Tony Evers we wpisie na Twitterze podkreślił, że władze stanu sprzeciwiają się nadmiernemu używaniu siły przez policję wobec czarnoskórych. 

Po tym jak mężczyzna został postrzelony przez policję w miejscu, w którym do tego doszło, zaczęli gromadzić się protestujący - informują lokalne media.

Strzały padły ok. 17 czasu lokalnego w mieście Kenosha. Policjanci mieli przybyć na miejsce ze względu na doniesienie o awanturze.

Policja nie przedstawiła żadnych dalszych wyjaśnień dotyczących okoliczności, w jakich padły strzały. Sprawę ma wyjaśniać Departament Sprawiedliwości stanu Wisconsin.

Na nagraniu, które trafiło do mediów społecznościowych widać czarnoskórego mężczyznę idącego do samochodu, za którym idzie dwóch funkcjonariuszy. Gdy mężczyzna otwiera drzwi - padają strzały.

Na miejscu, na którym doszło do strzelaniny, protestujący wywołali kilka pożarów - informuje Reuters. Na nagraniach umieszczonych w mediach społecznościowych, widać duże grupy ludzi maszerujących ulicami i rzucających koktajlami Mołotowa i cegłami w policjantów. Jeden z policjantów miał zostać ranny. W mieście wprowadzono obowiązującą do 7 rano godzinę policyjną.

W USA doszło pod koniec maja i w czerwcu do zamieszek w całym kraju przeciwko brutalności policji i rasizmowi po tym jak 25 maja w wyniku brutalnego potraktowania przez policję zmarł 46-letni Afroamerykanin George Floyd.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA