fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

W USA powstał zespół do spraw ochrony pomników

AFP
Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump polecił amerykańskiemu Departamentowi Bezpieczeństwa Krajowego, aby powołał specjalny zespół do spraw ochrony pomników. Decyzja prezydenta USA związana jest z aktami wandalizmu, które miały miejsce w ostatnich tygodniach.

- Respektując prawo każdego Amerykanina do pokojowych protestów, nie będziemy tolerować przemocy i wandalizmu - powiedział Chad Wolf, który tymczasowo pełni obowiązki szefa Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego.

Zespół, który powstał ma zajmować się oceną zagrożenia miejsc historycznych. Grupa będzie także kierować oddziały policji, Secret Service i służb parkowych, jeśli zaistnieje ryzyko, że może dojść do dewastacji monumentów.

Prezydent USA Donald Trump w ubiegłym tygodniu podpisał rozporządzenie, które kwalifikuje ochronę pomników i miejsc historycznych jako priorytet dla służb federalnych. Trump poddkreślił, że ”osoby podejmujące bezprawne działania przeciwko krajowi czeka wieloletnie więzienie”.

Decyzja o powstaniu zespołu związana jest z aktami wandalizmu, które miały miejsce w ostatnich tygodniach po śmierci George’a Floyda.Zniszczony został między innymi pomnik Tadeusza Kościuszki w Waszyngtonie.

Źródło: Washington Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA