fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Chiny: Psy przestają być klasyfikowane jako "żywy inwentarz"

AFP
Ministerstwo Rolnictwa Chin w nowych wytycznych podkreśla, że psy nie powinny być dłużej traktowane w Chinach jako "żywy inwentarz".

Chociaż w niektórych regionach Chin mięso psa traktowane jest jako przysmak, to jednak resort rolnictwa Chin w komunikacie opublikowanym w środę podkreśla, że nie będzie dłużej klasyfikować psów jako "żywego inwentarza" - czyli zwierząt hodowanych jako źródło mięsa, mleka, skóry czy wełny.

"Jeśli chodzi o psy, wraz z rozwojem cywilizacji ludzkiej i ludzkiej troski i miłości do zwierząt, psy "wyspecjalizowały się" jako towarzysze ludzi i na całym świecie nie są traktowane jako inwentarz, i nie będą klasyfikowane jako inwentarz w Chinach" - podkreśla resort rolnictwa Chin.

Wytyczne opublikowane w środę wskazują inwentarz który może być przedmiotem handlu - wśród wymienionych tu zwierząt nie ma przedstawicieli dzikiej fauny, takich jak np. nietoperze czy łuskowce - według hipotez to właśnie konsumpcja mięsa tych zwierząt rozpoczęła epidemię koronawirusa SARS-CoV-2 i doprowadziła do przejścia koronawirusa ze zwierząt na ludzi.

Wendy Higgins, rzeczniczka organizacji Humane Society International określiła nowe wytyczne resortu zdrowia jako bardzo ważny moment w ochronie praw zwierząt w Chinach.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA