fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Dziewięciolatek opuszcza uniwersytet nie kończąc studiów

AFP
Wybitnie uzdolniony 9-letni Laurent Simons opuścił Uniwersytet w Eindhoven w wyniku sporu w sprawie możliwej daty ukończenia uczelni.

O dziewięciolatku z Belgii było głośno na całym świecie w listopadzie, gdy pojawiła się informacja, że chłopiec w tym miesiącu ma ukończyć kierunek elektrotechniki na Uniwersytecie Technicznym w Eindhoven (TUE).

Spór między rodzicami a władzami uczelni doprowadził do tego, że Laurent Simons opuści uczelnie. Przedstawiciele TUE poinformowali, że zalecili 9-latkowi ukończenie studiów w połowie przyszłego roku, a nie w tym miesiącu, z powodu liczby egzaminów, które musi zdać. 

- Byłby to nadal, pod każdym względem, niezwykle szybki kalendarz - tłumaczą władze uczelni. 

Nie zgodził się z tym ojciec chłopca. Za wszelką cenę chciał, by jego syn uzyskał tytuł w wieku 9 lat. Ostatecznie rodzina zdecydowała, że Laurent opuścił uczelnie i będzie kontynuował edukację na uniwersytecie w Stanach Zjednoczonych. Nie poinformowali, którą uczelnie wybrali.

Ojciec chłopca twierdzi, że władze TUE celowo opóźniły program jego syna, gdy dowiedziały się, że chce dostać się na studia doktoranckie w USA. Uczelnia temu zaprzecza. 

Rzecznik TUE przekazał, że to godne pożałowania, iż rodzina odrzuciła propozycje innego harmonogramu edukacji ich syna.

Źródło: CNN
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA