fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Zatrzymano rekordzistę pod względem prędkości. Jechał 250 km/h

Policja
Policjanci z grupy "Speed" z Podkarpacia zatrzymali kierowcę, który na dębickim odcinku autostrady A4 jechał ponad 248 km/h - informuje Onet.

- W ostatnim czasie zdecydowanym rekordzistą, jeżeli chodzi o przekroczenie prędkości, okazał się kierowca mercedesa. Dębickim odcinkiem autostrady A4, pędził z prędkością 248 km/h. Kierowca przekroczył prędkość o ponad 100 km/h. 53-latek nie tylko został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi, ale także stracił prawo jazdy na trzy miesiące - poinformowała nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy KWP w Rzeszowie.

Jak informuje Onet, innym niebezpiecznym zachowaniem, które zostało zauważone przez funkcjonariuszy było wyprzedzanie autobusu w niedozwolonym miejscu. Zdarzenie dmiało miejsce Woli Ocieckiej. Kierowca Volkswagena jechał drogą wojewódzką nr 986 i próbował wyprzedzać autobus na podwójnej linii ciągłej. Jego zachowanie nagrano na wideorejestratorze nieoznakowanego pojazdu policyjnego. Kierowca dostał mandat oraz punkty karne,

Zadaniem grupy „Speed” jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze. -Nadmierna prędkość, brawura i przecenianie własnych umiejętności, to w dalszym ciągu główne przyczyny zdarzeń drogowych. Dlatego apelujemy o rozwagę i rozsądek za kierownicą - pokreśliła Tabasz-Rygiel.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA